Книжкові новинки

 

Сторінки, немов могутні крила  –
Читай, лети на чорну висоту.
Розкрили книгу  –  значить, ви відкрили
Нову країну  –  мрію золоту.


Чи варто казати, що читання – то дуже важлива й потрібна справа? Дитині необхідно читати – самій або разом із батьками на сімейних читаннях. Залишається лише з’ясувати, що ж читати. Горностаївська дитяча бібліотека отримала нову літературу, яку ми пропонуємо для ознайомлення широкому колу читачів.Довідкової                         

             літератури:

Береза Т., Зубрицька І., Зелений Ю. Мова – не калька: словник української мови / Т. Береза, І. Зубрицька, Ю. Зелений. – Львів : Апріорі, 2016. – 664 с.

Сучасний словник гарної української мови «Мова – не калька» розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця. Призначений для найширшого кола шанувальників української мови: викладачів, студентів, учнів і вчителів, урядовців, ділових людей, учених, письменників, перекладачів, журналістів, працівників редакцій і видавництв тощо, одне слово, для всіх, кому небайдужа доля рідної мови, 
культури й словесності.

Білий, Дмитро. Дивовижні пригоди скіфа Атея. Кн.1-а. Таємниця Щита   Таргітая / Дмитро Білий.-  К.: ТОВ "Книжкова база "Альфа", 2016.-64с.

Повість "Таємниця Щита Таргітая" розпочинає серію книг про пригоди юного скіфа Атея і переносить читача у стародавні часи, коли у наддніпрянських степах вирували бурхливі події, повязані з Великим переселенням народів. Гостросюжетний твір, у якому конкретні історичні події тісно переплетені зі стародавніми легендами і переказами, примусить читача поринути з головним героєм роману - молодим скіфом Атеєм - у дивовижний світ небезпечних і карколомних пригод, дозволить познайомитися з життям і побутом стародавніх народів, які населяли Україну в античні часи. Книжка для середнього та старшого шкільного віку.

Білий, Д. Дивовижні пригоди скіфа Атея. Кн.2-а. Подорож до міста мерців / Дмитро Білий.-  К.: ТОВ "Книжкова база "Альфа", 2016.-48с.

Друга книга про дивовижні пригоди скіфа Атея та його друзів. Цього разу ім. необхідно порятувати чарівний Щит Таргітая, потрапити до Печери Грифонів та зійтися в небезпечному протистоянні із зловісним чарівником Гістасом у Чорному Місті Мерців.Гостросюжетний твір, у якому конкретні історичні події тісно переплетені зі стародавніми легендами і переказами, примусить читача поринути з головним героєм роману - молодим скіфом Атеєм - у дивовижний світ небезпечних і карколомних пригод, дозволить познайомитися з життям і побутом стародавніх народів, які населяли Україну в античні часи. Книжка для середнього та старшого шкільного віку.

Вітлі А. Історія живопису / А. Вітлі; пер. з англ. О. Здір. – К. : Країна Мрій, 2008. – 96 с. : іл. – (Хочу все знати).

Розповідається про виникнення і розвиток живопису, стилі і жанри образотворчого мистецтва. Книжка містить репродукції картин найвідоміших художників і дотепні малюнки. Для дітей середнього і старшого шкільного віку та їхніх батьків.Заманова,Т. Отаман Гамалія. Оповіді про козацьку бувальщину для дітей / Т. Заманова.- К.: ПП «Агентство по розповсюдженню друку», 2016.-88с.:іл.

Яскраве, ілюстроване видання доступною для дітей мовою розповідає про атамана Гамалію – мужнього патріота, борця за свободу,захисника рідної землі, рятівника знедолених і скривджених, який був справжнім лідером. Саме він очолював походи козаків проти турків. Під його керівництвом козаки визволяли братів – невільників.
Сторінки книги розповідають про цікаве, сповнене несподіванок, яскраве життя козацького ватажка, оспівуючи його велетенську силу, оповідаючи про те, яким турботливим отаманом він був, як по-батьківські піклувався про своє військо. За це козаки віддячували йому щирою любов’ю.
Сміливість Гамалії, його талант воєначальника і відданість козацькій громаді здобули йому славу «на весь світ великий, на всю Україну».

Кононенко,О.А. Перун та всі інші. Міфи,казки і римовані рядки/Олексій Кононенко;мал.Віктора Кононенка.-Київ:Либідь, 2015 . - 136с.:іл.

Боги - головні персонажі язичницьких і пізніших релігійних міфів. В образі богів поєднано риси героїв, пращурів, духів природи. Перун, Купало, Лель, Числобог і ще багато інших міфічних постатей оживають у вигадливих авторських казках і милозвучних поезіях. Книга розрахована на дітей молодшого і середнього шкільного віку.

Перельман Я. Жива математика: Математичні розповіді та головоломки / І.Я. Перельман . – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 176с.:іл..

Серед найвідоміших публікацій автора «Цікава фізика» посідає особливе місце. Секрет її популярності пояснюється як підбором тем і різноманітністю матеріалу, так і способом подачі інформації, манерою пояснення наукових понять. У це видання увійшли дві книги, об’єднані не лише спільною темою і назвою, а й, за словами автора, головною ідеєю - розбудити у читача «діяльність наукової уяви, привчити мислити в дусі фізики і розвинути звичку до різнобічного застосування своїх знань».
Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та всіх шанувальників науково-популярної літератури.

Перельман Я. Цікава фізика: наук-поп. Вид.: у 2кн. / І.Я. Перельман . – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – Кн. 1,2.- 176с.:іл..

Серед найвідоміших публікацій автора «Цікава фізика» посідає особливе місце. Секрет її популярності пояснюється як підбором тем і різноманітністю матеріалу, так і способом подачі інформації, манерою пояснення наукових понять. У це видання увійшли дві книги, об’єднані не лише спільною темою і назвою, а й, за словами автора, головною ідеєю — розбудити у читача «діяльність наукової уяви, привчити мислити в дусі фізики і розвинути звичку до різнобічного застосування своїх знань». Для учнів загальноосвітніх навчальних закладів та всіх шанувальників науково-популярної літератури

Порхун І. 27 причин читати книгу / І. Порхун. – Київ : Агентство по розповсюдженню друку, 2016. – 86 с. : іл.

У книзі розповідається, чому читання й на сьогодні є популярним заняттям. Розкрито таємниці привернення уваги школярів до мистецтва прочитання текстів. Наведено переваги сучасних умов для самостійного читання книжок порівняно з тими, що були колись. Посібник стане активним помічником батьків та вчителів. Призначений для молодшого шкільного віку.Савченко  Л. Розмовляй українською правильно [Текст] : [довід. вид.] / Л. Г. Савченко. - Харків : Орбіта, 2016. - 191 с.

Просто та доступно у зрозумілій стислій формі – усі правила української граматики! Книжка допоможе покращити знання мови, як усної, так і писемної, розширити словниковий запас. Видання знадобиться учням шкіл і ВНЗ, а також всім, хто воліє говорити українською правильно!

Що? Чому? Навіщо? : велика кн. запитань та відповідей : пер. з ісп. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 511 с. : іл.

На сторінках цього видання ти знайдеш сотні запитань і відповідей, які дозволять тобі розширити совї знання про природу в усіх її формах, науку і техніку, історію та культуру, Землю та Всесвіт. Сотні зрозумілих та цікавих пояснень, які можуть задовольнити твою допитливість; сотні привабливих малюнків і ефектих фотографій...Велика книга запитань і відповідей - найкращий порадник на шляху пізнання.Бажаємо подолати цей шлях!

Коні і поні. 50 найвідоміших різновидів : міні-енциклопедія; Пер. з англ. — К.: Компанія ОСМА, 2016. — 56 с.: іл.

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших порід коней та поні. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та особливості розведення та утримання.


Дерева. 50 найвідоміших видів : міні-енциклопедія; Пер. з англ. — К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 56 с.: іл.

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів диких квітів. Ви дізнаєтеся про їх основні ознаки та територію поширення.
Дикі тварини. 50 найвідоміших видів: міні-енциклопедія / пер. з англ. - К. : Країна Мрій, 2016. - 56 с. : іл. 

У цьому довіднику описано 50 найвідоміших виділ диких тварин ссавців, птахів, риб, земноводних і плазунів. Ви дізнаєтеся про спосіб життя І особливої ті будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид.


Динозаври. 50 найвідоміших видів: міні-енциклопедія / пер. з англ. - К. : ОСМА, 2016. - 56 с. : іл. 

У цьому довіднику описано 50 найвідоміших видів динозаврів. Ви познайомитеся з особливостями будови цих доісторичних тварин, їх способом життя і дізнаєтеся, у який період часу вони жили на Землі.Комахи. 50 найвідоміших видів: міні-енциклопедія / пер. з англ. - К. : ОСМА, 2016. - 56 с. : іл. 

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів комах. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та спосіб життя. Для широкого кола читачів.
Собаки. 50 найпопулярніших порід : міні-енциклопедія; Пер. з англ. — К.: Видавнича група  КМ-БУКС, 2016. — 56 с.: іл.

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 порід собак і дізнатися про їх основні ознаки. Довідник стане у пригоді при виборі домашнього улюбленця.


Горянич, М. Леся Українка і я: оповідання. – К.: Гамазин, 2011. – 48 с., іл. – (Серія „12 балів”).

Де знайти додаткову інформацію про того чи іншого письменника? У цій книжці ти дізнаєшся про життя та творчість видатної поетеси Лесі Українки, її мужність перед обличчам долі. Ти зможеш сам розібратися у чому життєвий та творчий подвиг цієї тендітної дівчини.


Левицька В. Степан Бандера і я : оповідання про життя С. Бандери / В. Левицька ; ілюстр. В. В. Тихонюка. – К. : Зелений Пес, 2011. – 47 с. : ілюстр. – (12 балів. Історія України).

Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну подію? У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив Степан Бандера, про події, що спонукали його до боротьби, та про несправедливі звинувачення, що їх фальсифікували недруги України. Ти зможеш сам розібратися і вирішити, кому вірити, а кому ні.

Ручай Г. Іван Мазепа і я : оповідання про життя гетьмана І. Мазепи / В. Левицька, Т. Катіна. – К. : Зелений Пес, 2011. – 47 с. : ілюстр. – (12 балів. Історія України).

Як отримати 12 балів з історії? Де знайти додаткову інформацію про ту чи іншу історичну подію?У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив гетьман Іван Мазепа, про його долю та про зраду, у якій його звинувачують недруги. Ти сам можеш вирішити, на чий бік стати у цій суперечці.

Ручай, Г. Маруся Чурай і я: оповідання/Ганна Ручай.-К.: Гамазин,2016.-48с.,іл. (Серія «12 балів»).


У цій книжці Ви дізнаєтесь про життя та творчість видатної поетеси й співачки ХVІІ ст. Марусі Чурай, яка стала символом незнищенної української пісні. Ви зможете самі розібратися, чому саме пісні цієї дівчини кликали до бою козацьке військо та зберігалися у пам’яті народу.
    ДЛЯ МАЛЯТ:
Андрусяк І. М. Сорокопуди,або як Ліза і Стефа втекли з дому: дівчача повість / І. Андрусяк. – К.:Час майстрів, 2015. – 96 с. : іл. – ( Серія «Рекомендуємо прочитати»)

До бабусь в село приїхали дві сестри Ліза і Стефа, але їм відразу стало нудно. Вони вирішили втекли з дому. Коли дві бабусі спали, вони зібрали речі і втекли. Дівчатка дізналися про золотого коня і вирішили знайти його. Їм довелося повернутися на свою вулицю. Там жив хлопчик Тарас, який вирішив піти з дівчатками в пошуках коня. Друзі довго шукали і все ж таки знайшли його. Але вони не побачили те, що очікували. Замість золотого коня вони знайшли дерев’яного коника. Дітки засмутились. В ту ж мить бабусі знайшли дівчаток і забрали їх додому. З тих пір подруги ніколи не втікали з дому. Книга мені дуже сподобалась. Вона дуже цікава і повчальна. Пропоную і вам 

Андрусяк І. Стефа і Чакалка : казково-пригодницькі повісті / Іван Андрусяк ; художник Ольга Кузнецова. — К. : Фонтан казок, 2016. — 240 с., іл. — (Серія «Добрі пригоди»)

Чакалка дуже страшна! Вона приходить уночі до неслухняної дитини, забирає її у звуконепроникний мішок, несе в темний ліс – і так починаються веселі розбишацькі пригоди…
Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил.

Андрухович С. Сузір’я Курки / Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. — 48 с.

У «Сузір’ї Курки» все навпаки: головна героїня тут – не дівчинка, а старенька бабуся Марія, яка живе високо в горах зі своєю улюбленою куркою Марічкою. Марія не припиняє з широко розплющеними очима дивуватись із цього світу і щодня відкриває для себе щось нове. Заради своїх друзів, дідусів Кулінського і Зелінського, Марія долає власні страхи і вирушає до темного лісу, в якому водяться кабанюки з крученими хвостами, ведмедевзі, які іклами розгризають скелі, а кігтями перетинають стовбури сосон, та інші чудовиська. На Марію з Марічкою в лісі чекають небезпеки, несподіванки, відкриття і справжні пригоди. Виявляється, що в лісових хатинках не завжди живуть лихі істоти, і що діти бувають хоробрішими й відповідальнішими від дорослих, і що навіть для літньої людини щось постійно трапляється вперше.
«Сузір’я Курки» – це історія про дитинство і старість, про зв’язок між живими істотами і природою, про емпатію і страхи, про бабусю і дівчинку, рись і кота, про курку Марічку і велику зоряну курку Іскру, яка дивиться з небес.

Баум Л.Ф. Американські казки / Л. Френк Баум; пер. З англ.. О. Негребецького. – Київ: Знання, 2016. – 144 с.

Лаймен Френк Баум (1856—1919) — американський письменник і драматург, всесвітньо відомий класик дитячої літератури, чиї книги неодноразово екранізувались і породили велику кількість наслідувань і пародій. Збірка “Американські казки” (1901) містить 12 дивовижних і повчальних історій, тон розповіді в яких більш сатиричний і насмішкуватий, ніж зазвичай у дитячих оповіданнях. Прості, але поетичні казки Френка Баума дають змогу відволіктися від проблем реального світу й зануритися в царство фантазії, тому будуть цікавими для читачів будь-якого віку.

Вільямс М. Вельветовий Кролик, або Як іграшки стають справжніми  / Марджері Вільямс ; літ. переказ Лілії Задьорної. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Маленьке диво).

Кожна іграшка — гарна лялька, дерев’яна конячка чи спружинна машинка — мріє стати справжньою. Але таке не відбувається за помахом чарівної палички. Вельветовий Кролик одного разу дізнався від старого і мудрого друга таємницю такого перетворення: якщо хочеш стати справжнім, треба, щоб тебе по-справжньому полюбили. Тоді чари дитячої кімнати здійсняться і… трапиться диво.

Винничук Ю. П. Балакуче яблуко та інші історії / Юрій Винничук ; іл. Ю. Пилипчатіної ; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків : Фоліо, 2016. – 24 с. : іл.

    Це четверта книжка про уже знайомих нам Гоплю та Піплю. Чи вміє яблуко розмовляти? Хто така Ая і чому вона опинилася в ліжечку Піплі? Як Піпля взимку ласував морозивом? Про це і ще про багато цікавого ви дізнаєтеся, прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука і в ній ви знову зустрінетеся з  чудовими малюнками художниці Юлії Пилипчатіної. Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

Винничук Ю. П. Метелик вивчає життя : казка : для дітей дошк. віку / Юрій Винничук  ; іл. Ю. Пилипчатіної ; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків : Бібколектор, 2016. – 24 с. : іл.
   
 П'ята частина про Гоплю та Піплю розповідає, як до садочка, де відпочивали чеберяйчики, залетів великий метелик. Він щойно народився і вирішив якомога швидше вивчити життя, адже він – метелик-одноденка. Чому сонце кругле, а не квадратне? Чому небо блакитне, а не зелене, як трава? Чому, коли нюхати квіти, завжди крутить у носі?.. Чи знайшли чеберяйчики відповіді на метеликові запитання, і які пригоди сталися з ними потім, малюки дізнаються, прочитавши цю книжку.

Винничук Ю. П. Перекладенець / Юрій Винничук ; іл. Ю. Пилипчатіної ; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків : Бібколектор, 2016. – 24 с. : іл.
     
Друга книжка із серії казок про двох чеберяйчиків Гоплю та Піплю розповідає, як вони вирішили запростити гостей та пригостити їх смачнючим пирогом-перекладенцем. Та от халепа: де роздобути усі складники для нього? Але на допомогу чеберяйчикам приходять їхні гості – водяники, гаївки, козарики і навіть пані Гусялапка. Ці незвичайні кумедні герої оживають в уяві маленьких читачів завдяки зворушливим ілюстраціям чудової художниці Юлії Пилипчатіної.

Винничук Ю. П. Чеберяйчики Гопля і Піпля / Юрій Винничук ; іл. Ю. Пилипчатіної ; худож.-оформлювач В. М. Карасик. – Харків : Бібколектор, 2016. – 24 с. : іл.

    Це перша книжка із серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків – Гоплі та Піплі. Чеберяйчики давно відомі як персонажі української міфології, але у цих казках ми вперше можемо з ними познайомитися ближче. Гопля і Піпля вирішили збудувати хатку. А що з цього вийшло, дізнаєтеся,прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука.Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

Волков О. Чарівник Смарагдового міста /Олександр Волков ; пер. Н. Косенко; мал..А.Канкави . – Х. : ВД «ШКОЛА», 2014. – 224с. – (Серія «Дитячий бестселер»).

Улюблена книга багатьох поколінь юних читачів розповідає про захопливу подорож дівчинки Еллі та її песика Тотошки до Чарівної Країни, де їм випадає пройти крізь неймовірні труднощі та дивовижні пригоди, а також зустріти Справжніх Друзів.


Гауф В. Удаваний принц / Вільгельм Гауф.– Київ : Балтія Друк, 2016.– 47 с.

У книжці зібрані найвідоміші казки Вільгельма Гауфа в обробці для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Ці казки знайомлять дитину з чарівним світом улюблених героїв і можуть стати першими творами, які дитина прочитає самостійно.

Гнатенко К. Рожева мрія : казки і вірші / Костя Гнатенко ; іл. Вікторії Ковальчук. — К. : Академвидав, 2015. — 64 с. : іл.

Чарівні, добрі і повчальні історії цієї книжки спонукають думати, що все у світі  залежить від чистоти  сумління, турботливої уваги і працьовитості. Що кожен може розвинути себе і досягти багато, якщо матиме мету і працюватиме на всю силу своїх здібностей. Є ще в ній звернені до уявлень дитини і наповнені життєвою конкретикою милозвучні вірші.

Грімм Бр. Рапунцель / Брати Грімм.– Київ : Балтія Друк, 2016.– 47 с.

У книжці зібрані найвідоміші казки братів Якова і Вільгельма Грімм в обробці для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Ці казки знайомлять дитину з чарівним світом улюблених героїв і можуть стати першими творами, які дитина прочитає самостійно.

Грімм Бр. Три щасливці / Брати Грімм.– Київ : Балтія Друк, 2016.– 47 с.

У книжці зібрані найвідоміші казки братів Якова і Вільгельма Грімм в обробці для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Ці казки знайомлять дитину з чарівним світом улюблених героїв і можуть стати першими творами, які дитина прочитає самостійно.Дерманський С. Бигимоти не медмеді: вірші для дітей / Сашко Дерманський. – К. : Фонтан казок, 2015. – 56 с. (Серія «Добрі вірші»)

Усі знають Сашка Дерманського як чудового прозаїка, дитячими повістями якого зачитуються і малі, й дорослі. Але досі мало кому було відомо, що Дерманський – не менш чудовий дитячий поет: хвацький, збитошнй, іронічний. Збірка «Бигимоти – не медмеді» відкриває читачеві нову грань таланту улюбленого автора.
І ще одне відкриття цієї книжки – усміхнені ілюстрації молодої художниці Любки Франко, яка вперше приходить до українського читача.

Золотоволоска та інші чеські казки/Зібрав та опрацював Карел Яромір Ербен; переклала з чеської Лідія Кіцила; за мотивами класичних малюнків Артуша Шайнера проилюстровала Світлана Чернишева. 2-ге видання. – Львів: Видавництво «Астролябія», 2014. – 160с.

Упорядкована чеським поетом, прозаїком і фольклористом Карелом Яроміром Ербеном (1811–1870) класична збірка казок, уперше представляючи українському читачеві славні чеські народні оповідки, водночас є першим виданням проекту «Містерія казки» Видавництва «Астролябія». Перебуваючи під впливом відомих німецьких романтиків Вільгельма та Якоба Ґріммів, К. Я. Ербен зібрав ці чарівні історії серед чеських селян і опрацював, звільнивши їх од тих нашарувань, що неуникненно виникають при багатовіковому переданні. Власне у цій, наданій чеським романтиком, формі казки й збереглися до наших днів. Книга оформлена за мотивами класичних ілюстрацій відомого чеського графіка Артуша Шайнера (1863–1938).

Казки кримськотатарського народу : для дітей мол. та серед. шк. віку / упоряд. і пер. Н. Кришина ; худож. К. Очередько, Т. Очередько. - Київ : УкрНДІСВД, 2016.

Захоплюючі казки та легенди,зібрані з різних джерел фольклору кримських татар, знайомлять маленьких читачів з побутом, звичаями й усною народною творчістю цього етносу, який є складовою багатомільйонного народу України.

Качан А. Л. За нашим садом грає море : лірика, ігрова поезія / Анатолій Качан ; худож. Кость Лавро. – Київ : Веселка, 2016. – 94 с. : л.. – (Серія «Українській дитині»).

До книжки сучасного українського письменника увійшли ліричні твори. Поряд із лірикою вміщено сюжетні твори з прикметами сьогодення, кращі зразки новітньої ігрової поезії та етнопоезії : модернізовані вірші-безконечники, по-новому переосмислені фольклорні твори, вірші-розіграші. Ігрова та жартівливо-іронічна манера спілкування з юними читачами дозволяють автору художньо вирішувати і такі непрості теми як стосунки людини з природою, залежність сучасних дітей і підлітків від комп’ютерних та інших спокус, відновлення у них природного світовідчуття.

 Кирпа Г. М. Мій тато став зіркою / Г. М. Кирпа ; худож. оформ. О. Були. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 35 с., іл.

    «Мій тато став зіркою» – зворушлива оповідь маленької дівчинки, тато якої загинув на Майдані. Дівчинки, якій важко змиритися з тим, що тато вже не пригорне її міцно-міцно, не малюватиме з нею пастельками тополю аж до неба, не побачить її маленької сестрички. Героїня книжки роздумує про зовсім не дитячі теми: смерть, барикади, гради та біженців. Але полеглий за правду тато світить їй із неба яскравою зіркою…

Кононенко О. Коли ще звірі говорили : за мотивами казок Івана Франка / Олексій Кононенко ; іл. Я. Кернер-Вернер. – Київ : ФОП Зеленський В. Л., 2016 . – 72 с. : іл.

За мотивами казок Івана Франка

Маске У. Зайченя Стриб шукає друзів : [пер. з нім.] / Ульріх Маске ; іл. А. Флад. – Харків : Віват, 2016. – 29 с. : іл. – (Акварель).
    
 Самому так нудно гратися та стрибати по калюжах! Тому маленький Стриб вирушив на пошуки друга. Та де ж його знайти? Рибка живе у воді, білка – на верхівці дерева, а місяць взагалі мовчки поглядає на нас із небес… Проте Стриб не полишає надії. Аж ось одного разу до нього у двері постукав особливий гість… Ця зворушлива історія потішить маленьких читачів і навчить їх справжньої дружби.

Мензатюк З. Чарівні слова: казочки про мову. – Чернівці : Букрек, 2016. – 48 с. 
Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.Паулі Л. Лисичка йде до бібліотеки / Л. Паулі ; худож. К. Шерер. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл. – (Маленьке диво).

Історія про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. Як це їй вдалося? Вона просто заскочила до бібліотеки. Мерщій за нею!Рауд Е. Пригоди Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька: Ціна слави / Ено Рауд; пер. з ест. О. Завгороднього; мал. В. Харченка. - Х.: ВД «Школа», 2015. - 176 с.: іл. – (Дитячий бестселер).

Українську версію пригод  всесвітньо відомих персонажів  естонського письменника Ено Рауда -Муфтика, Півчеревичка та Мохобородька пропонує українським дітлахам  співтворець автора – Олександр Завгородній.

Стелмащук А. Кіт Вікентій і острів скарбів / Агнешка Стелмащук, Крис Стелмащук ; іл. Є. Навроцька ; [пер. з пол. С. Колесник]. – Харків : Віват, 2016. – 29 с. : іл. – (Акварель).
    
 Вікентій  не був звичайним котом, він був відомим дослідником і винахідником. Кіт мешкав на горищі старого покинутого будинку. Якось він знайшов старовинну мапу, на якій було позначено місце, де захований скарб! На Вікентія чекають захопливі пригоди: справжній шторм, пошуки скарбів, зустріч із чарівним створінням і ще багато цікавого. 

Чаклун О. Мікробот : казки / Олег Чаклун ; художник Яна Любарська. – К. : Фонтан казок, 2016. – 64 с., іл. – (Серія «Добра фантастика»)

Маленький робот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура. Упевнившись, що хованки тут неперевершені, Мікробот приводить іще сімох друзів-роботів – таких само веселих пустунів і розбишак. І вони вирішують пограти в хованки там, де ще ніхто й ніколи не грав. Але, звісно, без допомоги дітей їм не обійтися…
Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.

Чапек Й. Оповідання про песика й кицю. Як вони разом господарювали та ще багато про що / Йозеф Чапек ; переклад із чеської Л. Ю. Кіцили, ілюстрації О. І. Курдюмової. — Х. : Віват,  2016. — 80 с.: іл. — (Мрійники)

А чи знаєте ви, що десь зовсім поруч, можливо, на сусідній вулиці, живуть і самі господарюють… песик та киця? Не вірите? Тоді скоріше відкривайте книжку знаного чеського письменника Йозефа Чапека! І познайомтеся з милими й добрими тваринками, які чого тільки не вміють: і мити підлогу, і пекти торт, і навіть давати вистави! А головне: вони дуже полюбляють веселитися з дітками! Завітайте до песика й киці на гостину!

Чумарна М. Читайко-відгадайко [Текст]: загадки, скоромовки, прислів'я / М. Чумарна. - Львів: Апріорі, 2016. - 60с.

В новій книжці поетеси Марії Чумарної цікаві смішинки, загадки, скоромовки, прислів’я, вірші кмітливчики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.


Шуберт І. Мій друг пірат / Інгрід Шуберт, Дітер Шуберт ; [пер. з рос. О. Пилипенко ; дизайн обкл. І. О. Цибань]. – Харків : Віват, 2016. – 28 с. : іл. – (Акварель).
    
 Книжка познайомить читачів зі справжнім піратом, який зберігає у своїй скриньці безліч морських трофеїв, серед яких є ласт водяника, будиночок Русалочки і акулячий ріг. Але цей старий «морський вовк», який борознив колись водні простори, ні з ким не хоче дружити. Та одного разу на даху свого будинку злий і відлюдний пірат побачив маленького хлопчика... І це тільки початок. А справжні пригоди – попереду! Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку.

Шуберт І., Шуберт Д. Офелія, або Що сталося з крокодилом / Інгрід Шуберт, Дітер Шуберт ; пер. з рос. Ольги Пилипенко. — Х. : Віват, 2016. — 32 с.: іл. — (Акварель)

Привіт, хлопчики та дівчатка! А чи знаєте ви, чому в животі з’являються метелики? Може, це страшна хвороба? Чи є інша причина? Хоч там як, а крокодил на ім’я Джонні не на жарт злякався, виявивши у своєму животі отакий «подарунок». Першою йому на допомогу поспішила бегемотиха Офелія, а за нею і всі інші жителі лісу. Хто з них поставить бідоласі Джонні точний діагноз? Хто перший простягне руку допомоги лісовому алігаторові? І від чого насправді в животі заводяться метелики? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і… нічому не дивуйтеся! Приємного читання!

Шьоне К. Хочеш бути моїм другом? : пер. з нім. / Керстін Шьоне, Ніна Гунтесрайнер. – Харків : Віват, 2016. – 31 с. : іл. – (Акварель). 
     
Що робити, коли в тебе зовсім немає друзів, а улюблені іграшки вже не тішать?.. Вирушити на пошуки справжнього друга! Саме так і чинить кумедний пес Джек. Щосили він намагається заприязнитися з кожним, кого зустрічає, але весь час потрапляє в безглузді ситуації. Та Джек не сумує. Справжній друг обов’язково з’явиться та буде радий прийняти тебе таким, який ти є! Ця історія допоможе малюкам дізнатися, що потрібно робити, коли хочеш знайти друзів.


ДЛЯ ПІДЛІТКІВ:
             
Аудгільд Сульберґ А. Хто проти суперкрутих : повість / А. Аудгільд Сульберґ ; пер. Н. Іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.

Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.


Бовен Дж. Вуличний кіт на ім’я Боб : повість / Джеймс Бовен. Київ : Рідна мова, 2016. – 208 с. (Світовий бестселер рідною мовою).


Ця історія сталася в Лондоні. Два випадкові знайомі - вуличний музикант і вуличний рудий кіт Боб – стають друзями на все життя.Горовий Р. Ген воїна : повісті, оповідання / Руслан Горовий.– Львів : Кальварія, 2014.– 156с.

Чотири історії, кожна з яких захоплює вас живими, гострими й бурхливими відчутями та трохи вас і ваше життя.

Гридін, С. Кігтик ковбаско / Сергій Гридін; худож. оформленя Андрій і Діна Нечаєвські. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 151с.

П’ятикласникові Олегові життя власного кота Кігтика Ковбаска здається мало не щастям – їж, гуляй і вилежуйся, скільки влізе. Проте одного ранку хлопцеві доведеться прокинутися… котом. А Ковбаскові – піти до школи замість свого господаря. Якими пригодами обернулося це дивне перетворення – читайте у новій книзі Сергія Гридіна. 

Кочубей С. Сім нескладух Говорухи : повість / С. Кочубей – Київ : Фонтан казок, 2016. – 104 с. : іл. – (Книжка про мене).

   Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з'ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!


Крушельницька Л.І.Звірятка у моєму житті. Друге, доповнене видання. -  Львів: Астролябія, 2014. – 160с.

Авторка книги — відомий український учений-археолог, громадський діяч і письменник — щиро й цікаво розповідає про тих тварин, які супроводжували її упродовж усього життя. Поєднання сумних і кумедних обставин, тонке плетиво мудрості й легкості приваблять і юного, і зрілого читачів. Та неодмінно нагадають про найважливіші людські цінності: любов, чесність, жертовність, відданість і патріотизм. Книга оздоблена ілюстраціями автора.

Лущевська О. Задзеркалля: Повість / Оксана Лущевська. – Львів: Видав-во Старого Лева, 2016. – 128 с.
Нікому не подобається лежати в лікарні. Але тут у Сашки є Ростя – її перше справжнє кохання. Тож вона почувається щасливою, аж доки на сусідньому ліжку не опиняється знайома дівчина Діна за крок від смерті. Підступні подруги, легковажні хлопці, такі складні й незрозумілі батьки... Хто винен, що Дінка стрибнула в Задзеркалля? І чи вдасться їй знайти дорогу назад, якщо Сашка цього дуже-дуже захоче?


Лущевська О. Оксана Лущевська про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак:оповідання. — Київ : УкрНДІСВІД, 2016. — 96 с. :іл. — (Життя видатних дітей).

Оксана Лущевська, молода українська письменниця, яка мешкає в США, розповідає про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак.


Матіос М. Приватний щоденник. Майдан. Війна… / Марія Матіос. – Львів : Піраміда, 2015. – 356 с.
«Приватний щоденник. Майдан. Війна» – це, якщо хочете, – моя людська, письменницька і депутатська сповідь про найбільш драматичний період новітньої української історії, учасником і свідком якої я була. Книга – фактаж. Книга – хронологія. Профіль нашого часу. Охоплює події з 31 листопада 2013 – до липня 2015 років. Жодного вигаданого імені. Жодної вигаданої події. Тільки те, де сама брала участь чи була свідком. Її можна дописувати до безконечності...», – охарактеризувала свій новий твір письменниця.

Мацко І. Перехідний вік… моєї мами : повість / Ірина Мацко. — К. : ВЦ «Академія», 2016. — 128
Їй не подобається у собі все. У свої тринадцять Аля гостро переживає непорозуміння в сім’ї. Допитливо приглядається до мами, в якої свій  «перехідний» вік. Її бентежать стосунки з однокласниками, перші місячні, пригоди в таборі, поцілунки і пробуджене кохання… І щось дуже важливе відкриває мамина розповідь про її перше кохання.
Порозуміння завжди можливе, якщо його прагнути, — переконують події повісті Ірини Мацко «Перехідний вік… моєї мами».Мензатюк З. Як я руйнувала імперію: повість / Зірка Мензатюк. Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 270с.

«Як я руйнувала імперію» - перша українська повість для підлітків про останні роки радянської імперії. Як жили радянські люди? Як ганялися за дефіцитними товарами? Кого боялися? І чого прагнули?
Герої повісті – підлітки, що дружать, сваряться, хуліганять, часом навіть вдаються до чарів, а при тому опиняються в вирі суспільних змін. Читач зрозуміє, чому були неминучими й наступні потрясіння, що їх зазнала Україна. Чому розвалився Радянський Союз? І – найголовніше - хто його розвалив?
Автор повісті Зірка Мензатюк – лауреат премії імені Лесі Українки, чиї книги стали бестселерами в український дитячій та підлітковий літературі останнього десятиліття.

Монтгомері Люсі-Мод. Енн із Зелених Дахів : роман / Люсі-Мод Монтгомері. – Львів : Урбіно, 2016. – 320 с.

Події цієї чудової книжки відбуваються в далекій Канаді, на острові Принца Едварда. На фермі Зелені Дахи живуть немолоді вже брат із сестрою, Метью й Марілла Катберти. Якось вони вирішили взяти із сирітського притулку хлопця, котрий міг би допомагати їм у господарстві. Проте їхньому здивуванню не було меж, коли виявилося, що замість хлопця до них прибула руденька худорлява дівчина, Енн Ширлі. І в цієї незвичайної істоти виявилася напрочуд химерна вдача!


Монтгомері Люсі-Мод. Енн із Ейвонлі : роман / Люсі-Мод Монтгомері. – Львів : Урбіно, 2016. – 272 с.

Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак…


Монтгомері Люсі-Мод. Енн із Шелестких Тополь : роман / Люсі-Мод Монтгомері. – Львів : Урбіно, 2016. – 288 с.

Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Та несподівано вона не лише примиряється із Прінглами, які відтоді стають ій справжніми друзями. Енн знайомиться зі своєю маленькою сусідкою Елізабет і знаходить у ній рідну душу, а згодом їй вдається заприязнитися зі своєю заступницею Кетрін, постійно всім невдоволеною молодою жінкою, яка під впливом Енн цілковито змінюється. Невдовзі Енн покине такі милі їй Шелесткі Тополі й повернеться до Ейвонлі.

Монтгомері Люсі-Мод. Енн із Острова Принца Едварта : роман / Люсі-Мод Монтгомері. – Львів : Урбіно, 2016. – 272 с.

Час невблаганно плине, і мрійлива дівчинка, а потім – зовсім юна вчителька перетворюється на чарівну студентку. Мрії Енн про навчання здійснюються, вона полишає ейвонлійську школу та їде до Редмондського коледжу. Перед нею нові можливості, нові знайомства, нові друзі й сердечна подруга Філіппа… Крім того, врода Енн і її небуденний розум привертають усе більше уваги. Природно, що довкола аж роїться від юнаків, і не один бажав би, щоб ця гордовита красуня стала для нього не лише другом. Іноді Енн сама не може розібратися у власних почуттях. Хто їй більше до душі – багатий і вродливий Рой Гарднер чи все-таки відданий Гілберт Блайт
Положій Є. Іловайськ : розповіді про справжніх людей / Євгеній Положій. – Харків : Фоліо, 2016. - 378 с.

 Іловайськ” – книга про мужність і боягузтво, про подвиги та зраду, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Це книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
Роман побудований на реальних подіях. У цьому йому допомагали бійці добровольчих батальйонів, без яких ця книжка б ніколи не відбулася. Вони та їхні подвиги – і є ця книга.


Рибалко М. Марічка і Червоний Король подорож туди, де тане сніг: пригоди / Марина Рибалко. Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 268с.
Будьте обережнішими зі своїми бажаннями! Адже коли дуже-дуже захотіти, можна потрапити поза межі Реальності! А там… поруч зі звичайними людьми живуть дракони, розбійники, королі природних стихій, котрим притаманні людські почуття. Повернення можливе тільки тоді, коли сила дружби здолає всі випробування і з’єднає в єдине ціле амулет «Скіфське сонце».Рибалко М. Марічка і Червоний Король. Місто Непокірних : пригоди / Марина Рибалко. Львів: Видавництво Старого Лева, 2016. – 255с.

Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. Але тепер тут панує таємничий тиран Імператор. Він контролює майже цілий світ. Тільки Зелене Королівство відгородилося від нової цивілізації. Але син Зеленого Короля Перелесник приєднується до бунтівників, які прагнуть скинути владу Імператора. Чи зможе Марічка з друзями допомогти бунтівникам – читайте у другій книжці трилогії Марини Рибалко «Марічка і Червоний король». 

Рутківський В. Гості на мітлі: повість / Володимир Рутківський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 216с. – 240с.

Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...


Старк, У. Диваки і зануди: роман / Ульф Старк; пер. з швед. Галини Кирпи; худож. оформленя Катерини Садовщук. - Львів: Видавництво Старого Лева, 2015. - 160 с.

Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…


Стрековська-Заремба М. Філіпек і весела сімейка / Малогоджата Стрековська-Заремба; пер. З пол.. І.Котлярської-Фесюк. – Х: ВД «ШКОЛА», 2016. – 160с. – (Серія «Нова дитяча книга»)

Кумедні історії про веселого бешкетника Філіпека та його друзів розсмішать як дітей, так і дорослих. Вони побачать світ його очима — очима «дуже чемної, розважливої та розумної не на свої роки дитини», як він каже про себе.


Стрековська-Заремба М. Філіпек і шкільні витівки / Малогоджата Стрековська-Заремба; пер. З пол.. І.Котлярської-Фесюк. – Х: ВД «ШКОЛА», 2016. – 160с. – (Серія «Нова дитяча книга»)

Малий розумник Філіпек нарешті йде до школи, де на нього чекають старі друзі, нові пригоди та… ні хвилини вільного часу. Філіпек усе встигає: допомагати друзям у навчанні та розкривати власні таланти, вчитися танцювати та їздити «слідами великих поляків», а ще — бешкетувати.


Стрековська-Заремба М. Філіпек і шалені канікули / Малогоджата Стрековська-Заремба; пер. З пол.. І.Котлярської-Фесюк. – Х: ВД «ШКОЛА», 2016. – 144с. – (Серія «Нова дитяча книга»)

Канікули падають на родину маленького школяра Філіпека, як грім серед ясного неба. На бешкетника чекає дуже насичена «програма»: викриття шпигуна, поїздка з дідусем у санаторій для літніх людей, спортивний табір з дівчатками-балеринами, «викрадення» власною тіткою, подушкова вечірка та ще чимало розваг. Бешкетник уміє розважити себе сам, та й усіх довкола!


Стрековська-Заремба М. Філіпек і дівчатка / Малогоджата Стрековська-Заремба; пер. З пол.. І.Котлярської-Фесюк. – Х: ВД «ШКОЛА», 2016. – 144с. – (Серія «Нова дитяча книга»)

Малий розумник Філіпек нарешт ійде до школи, де на нього чекають старі друзі, нові пригоди та… ніхвилинивільного часу. Філіпек усе встигає: допомагати друзям у навчанні та розкривати власні таланти, вчитися танцювати та їздити «слідами великих поляків», а ще — бешкетувати.Топська Н. Дівчина-легенда / Неллі Топська. – Київ : Книжкова база « Альфа», 2016. – 48 с.

Книга розповідає про українську народну співачку Марусю Чурай.

Ухачевський С.  Казка Старого Мельника. — Львів: Кальварія, 2015. — Ілюстрації: Юлія Стахівська. Дизайн макету: Сашко Шевцов. — 104 с.

Українська казка про перемогу світла над темними силами. Головні герої книжки несподівано для себе стають Воїнами Світла та, попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті й повертають людям мир і спокій.


Корман Г. 39 ключів. Книга 2. Фальшива нота / Гордон Корман. – Харків : Ранок, 2016. – 192 с.

Карколомні пригоди чотирнадцятилітньої Емі та її молодшого брата Дена у пошуках 39 ключів, схованих їхньою бабусею Грейс Келі по всьому світу, тривають.
Леранжіс П. 39 ключів. Книга 3. Викрадач мечів / Пітер Леранжіс. Харків : Ранок, 2016. – 176 с.

У пошуках 39 ключів. Емі та Ден потрапляють в Японію і Південну Корею.


Востон Д. 39 ключів. Книга 4. Таємниця підземелля / Джуд Востон. – Харків : Ранок, 2016. - 224 с.

Американські підлітки Емі і Ден продовжують шукати тридцять дев’яти ключів, сховані главою клану Кехілів по всьому світу.
Карман П. 39 ключів. Книга 5. Чорне коло / Патрік Карман. – Харків : Ранок, 2016. – 208 с.

Продовжуючи гонитву за тридцятьма дев’ятьма ключами, і ледве вибравшись цілими і неушкодженими із небезпечних єгипетських пригод, підлітки Емі та Ден отримують дивну телеграму від таємничого незнайомця.

Востон Д. 39 ключів. Книга 6. На глибині / Джуд Востон. – Харків : Ранок, 2014. - 240 с.

На четвертому етапі змагання за тридцяти дев’яти ключами 14-річна Емі та її молодший брат Ден вирушають слідами батьків до Австралії.

Леранжіс П. 39 ключів. Книга 7. Гніздо гадюки / Пітер Леранжіс. Харків : Ранок, 2016. – 224 с.

Шалені перегони за тридцятьма дев’ятьма ключами набувають нових обертів. На Емі та її брата Дена чекають нові випробування в Індонезії.


Корман Г. 39 ключів. Книга 8. Код імператора / Гордон Корман. – Харків : Ранок, 2014. – 240 с.

Таємничий Шаолінь, велетенські міста і старовинні пам’ятники Китаю, заборонене місто і Великий Китайський мур – це арена, на якій розгортається новий етап гонитви за тридцятьма дев’ятьма ключами до всесвітньої могутності та нечуваної влади.

                                                Цікавинки для малечі!!!
Районна бібліотека для дітей поповнилася новими виданнями для дошкільнят та учнів 1-4 класів. Серед них – народні казки, вірші, оповідання письменників-класиків і сучасників, українських письменників та переклади творів зарубіжних авторів.
Ці книги допоможуть сформувати у душах маленьких читачів добро, чесність, справедливість, гуманізм, дружбу, співпереживання, працелюбство, хороший літературний смак.
Приємної Вам мандрівки сторінками нових книг !Андрусяк Іван
Чупакабра та інші зайчики. Усе солодший сад/ Іван Андрусяк. Видання друге,доповнене.- К.: Фонтан казок,2015.-48с. (Серія «Добрі вірші»)

Українське видавництво "Фонтан казок" запровадило нову серію "Добрі вірші" - і ось у ній уже є перша книжка, притому подвійна ("перевертун"): з одного боку книжечки - "Чупакабра та інші зайчики", а з іншого - "Усе солодший сад".
За всіх чупакабр у цій книжці відповідає сам Іван Андрусяк, за всіх зайчиків — молода львівська художниця Марта Кошулінська.
«Чупакабра та інші зайчики» — вірші розбишацькі, сповнені гумору та добрих капостей. 
«Усе солодший сад» — поетичні прогулянки тата з донею, тож і вірші тут для обох — більше для доні, але трохи й для тата.

Серія «Добрі вірші» «вдягнена» в зручний для поезії формат 165х170 міліметрів – це книжка не занадто маленька, щоб не «губилася» робота художника, а водночас і не надміру велика. Таку книжку дитині зручно гортати, обертати, гратися з нею, розбирати літери і слова, роздивлятися малюнки, – а батькам зручно носити, вирушаючи з дитиною в гості чи на прогулянку, адже вона і в «мам ячій» сумочці легко поміститься.


Артюх, А. Поезії Рудої Киці [Текст] / А. Артюх; іл. автора. – Х.: Фоліо, 2013. – 48 с.

Малята та їхні дорослі родичі матимуть можливість поринути у чарівний світ поезій Рудої Киці, побачити життя очима Киці, познайомитися з друзями Киці, зазирнути у мрії Киці, посміятися й посумувати, як сміються й сумують справжні Киці.

Бойцун, О. Малюк Гільзі та його друзі / О. Бойцун ; худ. О. Железняк . - Харків : Фоліо, 2015. - 46 с., іл. 

Незвичайні фантастичні казки дозволять по-іншому подивитися на навколишній світ і навчитися багато чого нового. У малюка Гільзі та його друзів безтурботне й щасливе дитинство, дітлахи вже звикають до навчання в школі, їздять до бабусі в гості до іншого міста, обожнюють морозиво із солоних огірків. Переживають складні життєві ситуації і просто радіють життю.

Винничук Ю., Лавро К. Історія одного поросятка : Казка / Винничук Ю., Лавро К. - Харьків : Фоліо, 2015. - 24 с. –іл.

Це казка про неймовірно спритне Поросятко,яке розвалило королівський палац,перемогло лютих розбійників,а потім стало-подумати тільки! – капітаном піратського корабля!Грем Кеннет
Вітер у вербах: Повість/Пер. з англ.. А.Сагана.- Тернопіль: Навчальна книга-Богдан, 2014.-348с.

Прочитавши твір «Вітер у вербах» одного з найшановніших авторів Кеннета Грема, читач поринає у славетні пригоди вірних друзів. По-особливому написана історія пройме своїх шанувальників поетичними рядками, незвичайним теплом та тонким гумором. Не лишивши байдужих, книга займе своє достойне місце серед найцікавіших книжок домашньої бібліотеки і ви неодноразово повертатиметесь до неї, щоб ще раз пройнятися рядками улюбленого змісту.Дронова К. 
Сузір'я казок та розповідей [Текст] / К. Дронова ; худ. О. Скоробагатова . - К. : Гамазин, 2014. - 64 с. – іл..

Десь там, у далекому та безкрайньому небі, де зірочки складають свої сузір'я - там народжується казка. Вона не має межі мріям і фантазіям, правді та щастю, справжній дружбі й щирим почуттям.

Евсеєнко С. 
Азбука природи / С. Евсеєнко. - К. : Балтія-Друк, 2014. – 22с.- іл.

Якщо ти маленький і не знаєш букв, то насолоджуйся гарними малюнками, а вірші тобі прочитають дорослі. А якщо добре знайома з алфавітом, тоді знайде на кожному розвороті книги букву, яка відсутня.
Казки лірника Сашка. - К : Гамазин, 2014. - 72 с., іл.- 

Не перевелись в Україні справжні козаки! 
Скільки зла не роби, а добро все одно переможе! 
Тільки справжній козак знає, як обхитрити чорта і навчити його співати козацьких пісень!
Орлова, О. Подорож до країни МУРвіль / О. Орлова; худож. К. Сьомова. – К.: Гамазин, 2013. – 204 с.: іл.
Чарівна країна котячої втіхи, де течуть молочно-кисельні ріки, вулиці прикрашають карамельні будиночки, а на луках поряд з дивовижними квітами зеленіє котяча м’ята. Це все – МУРвіль! Саме туди і вирушить у далеку подорож лицар Котячої слави Кексик Сірий зі своїм провідником Зефіром Білосніжним.


Росіцький, Роман Петрович. Киця-мандрівниця зі старого двору : [для дошк. та мол. шк. віку] / Р. П. Росіцький ; худож. Р. Росіцький. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 48 с. : іл.

Веселі пригоди киці для малят.Присіла одного погожого дня киця Настя на осонні, задивилася на пролітаючі літаки, і так захотілося їй в мандри податися, що спасу нема. Отак, недовго думаючи, зібралася вона і пішла собі. А що її чекає там, дізнаєтеся у книзі.


Ференцева, Ю. Рахівничка для малят / Юлія Ференцева; худож. Петро Орловський. – К.: Балтія – Друк, 2014. – 32 с.: іл.

Разом з цією книгою ви та ваш малюк матимете змогу не лише читати віршики, а й проведете перші заняття з вивчення цифр. У цьому вам допоможуть яскраві ілюстрації та милі віршики, які перетворять процес читання на справжнє святоЧухліб, Василь. Пісня тоненької очеретини : казки : для дошк. та мол. шк. віку / В. Чухліб ; худож. К. Іванова. – Київ : АВІАЗ, 2015. – 52 с. : іл.

Герої казок Василя Чухліба – ведмедик Клиш-Клиш і павучок Канапчик, лисичка Мальвіна і зайчик Гасанець, цап Бородань і сорока Чара, джмелики Кіндратики і бурундучок Смугастик, мишка Намистина і качка Чомга, їжачок Топка і Сонячний Зайчик, а також інші мешканці Землі, Неба, Лісу та Річки. Вони живуть своїм казковим життям у Калиновій світлиці і Золотавому бору, Суничній галявині й Роменовому лузі, Старій діброві й Бобровому селищі, Синь-озері та на Зеленому стадіоні. Письменник вдало поєднує традиційні художні прийоми народної казки з оригінальними авторськими знахідками. Він наділяє тварин людською мовою, почуттями, характером і поведінкою, зберігаючи при цьому й те, що притаманне природі тварин. Цікаві сюжети, мальовничі подробиці, виразні діалоги, тонкий гумор, – все це одразу ж приваблює маленьких читачів.

Шаповалов, С. Лісовий урок: вірші, загадки: для мол. шк. віку / Станіслав Шаповалов; худож. Іванова Катерина. – К.: АВІАЗ, 2015. – 32 с.: іл.

«Лісовий урок» – це цікаві вірші і загадки про дітей і про тварин. Вони вчать добру, працьовитості, виховують почуття любові та поваги. А казкові сюжети, доповнені яскравими ілюстраціями, відкривають двері в світ рідної природи.
Пропунуємо вашій увазі яскраві новинки з мистецтва та народознавства, які надійшли до Горностаївської дитячої бібліотеки. Це видання для дітей і юнацтва, захоплюючі твори сучасних українських письменників. 

Катерина Білокур. Kateryna Bilokur:Книга-альбом /Н.Л.Розсошникова.-К.:Мистецтво,2015.-152с.:іл.

Українська художниця Катерина Василівна Білокур (1900–1961) є тією глибоко національною особистістю, яка символізує Україну, її культуру, самобутню мистецьку душу, уособлює найвищі якості, притаманні національному ідеалові. В альбомі репродуковано геніальні твори мисткині із музеїв України. Видання доповнене спогадами сучасників, листами художниці та іншими матеріалами, які зібрав і упорядкував 
М.Кагарлицький.
Розраховано на спеціалістів та широке коло читачів

Брати Капранови
Веселих свят! / Брати Капранови.- К.: Гамазин, 2014.- 104 с.: іл.

З чого починається кожне українське свято? 
З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують-розповідають, що і як відзначають сьогодні. 
Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят. І незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби…Дванадцять місяців 2016:Настільна книга-календар:для мол. та серед. шк..віку/упоряд. І.Т.Бойко.-Київ:Веселка,2015.-199с.:іл..

Багато поколінь українських дітей виросли із цим щорічником, адже перша книга під такою назвою побачила світ понад півстоліття тому. І кожне нове видання було і, сподіваємося, буде справжнім подарунком для читача, незважаючи на вік.
Новий випуск цього популярного видання присвячено Києву. Вірші, казки, оповідання, науково-пізнавальні і документальні розповіді, різноманітні цікавинки дозволять і дітям, і дорослим здійснити мандрівку столицею України, завітати до київських храмів, музеїв, театрів, навчальних закладів, дізнатися про минуле і сучасне міста, а також про те, як багато важив Київ у житті видатних українських митців.Ковтун А.
Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях. – К. : Успіх і кар’єра, 2015 – 144 с.

Культ води і вогню існував у міфології всіх народів. Поклоніння воді і вогню було перенесене древніми народами на багато побутових речей, які їх оточували: піч, свічку, колодязь. Відгуки давніх легенд дійшли до нас у вигляді обрядів та звичаїв, ритуальних пісень, танців, колядок, приказок, прислів’їв, загадок, прикмет і ін. Книга стане у пригоді всім, хто захоче поринути у світ наших предків, ознайомитися з їх світобаченням.


Кононенко О.А.
Барабашка та всі інші.Про духів добрих і не дуже/Олексій Кононенко;мал..Віктора Кононенка.-К.:Либідь,2013.-128с.:іл..

Зі сторінок книжки, яка воскрешає забуті сторінки народної міфології, постає загадковий світ одуховленої природи. Казкові сюжети навчають дітей жити в гармонії з довкіллям, поважати старших, цінувати щирість людських стосунків.


Татьяна Лукашенко. Українські обереги своїми руками .-Х.:Віват,2015.-224с.-(Корисна книга)

Наші прадіди-слов'яни здавна виготовляли обереги, бо добре знали про їхню дивовижну магічну силу. Нерідко за обереги правили символічні тварини, такі як їжак, зозуля, ведмідь, а також рослини на кшталт звіробою та папороті. Із плином часу нічого не змінилося - ми, як і раніше, шукаємо захисту у надприродних сил, хіба що форма оберегів трохи зазнала змін. Які обереги сьогодні є незамінними в побуті сучасного українця? Як зробити власноруч оберіг для себе та близьких? Чи справді вишиванка є не просто елементом одягу, але й сильним засобом захисту від негативного впливу? Відповіді ви знайдете на сторінках цієї книжки, що стане вашим власним оберегом на шляху до щастя, гармонії й родинного затишку.


Мензатюк, Зірка.
Катрусині скарби : оповід. для мол. шкіл. віку / З. З. 
Мензатюк; відп. ред. Д. Туз; худож. Н. Сиротюк. – Вид.2-ге.-Чернівці:Видавничий дім « Букрек», 2015. – 40 с.: іл.

Книжка відомої української письменниці ознайомить вас з традиційним народним мистецтвом України.


Мунін Г.Б. Енциклопедія мистецтва. Дитячий довідник.-К.: ПП «Агентство по розповсюдженню друку»,2015.-116с.:іл.

Кольорове ілюстроване видання призначене для дітей віком до 12 років. Книга висвітлює історію українського мистецтва, всіх його галузей різних часів та епох.
Довідник містить відомості про творчі спілки, пам’ятки архітектури, художні музеї, театральні і мистецькі колективи України. Включено близько 80 статей – коротких творчих біографій українських митців, а також діячів культури інших народів, життя та діяльність яких пов’язана з Україною.

Недін Л.
Передчуття свята : казки та оповідки, вірші і пісні / Лариса Недін ; передм. Й. Фиштика ; іл. С. С. Грамм, О. С. Гордійчук ; муз. тексти Л. Й. Левченко (Бутуханової). – Київ : Криниця, 2015. – 159 с. : іл., ноти.

Ця збірка об'єднує кращі прозові, поетичні і пісенні твори Лариси Недін. Вони, мов краплинки роси, виграють дивовижними барвами, торкаючись найсокровеннішого – трепетної дитячої душі. У збірці є твори про високу духовність, доброту і людяність, про любов до Всевишнього Творця, до України, до рідних і близьких, до рідної природи. До поезій, що стали піснями, подано ноти: мелодії та акомпанемент композитора Людмили Левченко. Книга стане в пригоді вихователям і музичним керівникам дитячих садків, загальноосвітніх шкіл, а також читачам дошкільного та молодшого шкільного віку.Сапура О.В.
Народні художні промисли України.Ukrainian folk and crafts.Переклад на англ..Теличук Г.О.,Вілкова Д.С.,Брацюк А.Г.-К.:ПП «Агентство по розповсюдженню друку»,2015.-256с.:іл..

У даному виданні розкрито багатство видів та форм народних художніх промислів, талановито виконаних руками українських майстрів, зокрема таких як: вироби з розписом і різьбленням по дереву, розписні підноси, глиняні та керамічні горщики, порцеляна, ювелірні прикраси, зброя, художнє ткацтво й вишивка різних регіонів України. У кожному предметі народного мистецтва простежуються індивідуальність майстра, тонке відчуття стилю і матеріалу. З покоління в покоління передавалися таємниці технічної і технологічної майстерності, вдосконалювалися прийоми обробки природних матеріалів. Це невід'ємна складова української культури, з якої виникли різноманітні напрями і види народних промислів.


Скляренко, В.М.
Українські традиції і звичаї. – Х.: Бібколектор, 2015. – 318 с.

Народні традиції та звичаї завжди були духовною основою життя українців. Вони формувалися протягом багатьох століть і є складовою частиною не лише історії нашого народу, а й сьогодення.
Нині народні традиції та звичаї стали одним із головних чинників відродження українського народу, його національної свідомості та людської гідності. І кожен з нас є спадкоємцем цього великого скарбу, продовжувачем традицій народної культури. В чому вони полягають, де їхні витоки? Як вони формувалися та змінювалися у різні часи на теренах нашої країни — на всі ці та інші запитання ви знайдете відповідь у нашому виданні


Співуча веселка для дітей : укр. нар. пісні з нотами / упоряд. та передм. М. А. Жмурій ; іл. В. В. Сахацької ; [худож. В. С. Мельничук]. – Київ : Криниця, 2015. – 159 с. : іл., ноти.

До збірника ввійшли найбільш популярні українські народні пісні для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Кожен розділ супроводжується передмовами, що розкривають особливості пісень певного жанру. У книзі використано вірші та скоромовки упорядника.
Видання розраховане на вихователів і музичних керівників дитячих садків, загальноосвітніх шкіл, а також буде корисним для виховання дітей у сімейному колі.Черемшук М.Л.
Сорочинський ярмарок.-К.:ПП «Агентство по розповсюдженню друку»,2015.-128с.:іл..

У книзі описана історія і розвиток подій на Сорочинському ярмарку. Доступною мовою викладено основні заходи,які там відбувалися.
Увагу читачів обов’язково привернуть яскраві малюнки,на яких зображено дійство всім відомого ярмарку. висвітлено традиції і ремесла,представлено народні пісні,що виконувались під час його проведення.
Видання є спробою зберегти й відродити багаті народні традиції Сорочинського ярмарку,який став улюбленим та широко відомим не тільки в нашій країні,а й за кордоном. Він- символ популяризації вітчизняної культури.Тарас Ярослав
Таємниці бабусиної скрині/Я.М.Тарас.-2 вид.,доп.-Львів:Апріорі,2015.-272с.

У пропонованій книзі зібрано численні давно забуті, але цілковито актуальні у наш час, поради з хатнього господарювання, кулінарії, народної медицини тощо.
Для широкого кола читачів.              

                             

Час відвідати Горностаївську бібліотеку для дітей, адже наш фонд поповнився книгами, що безкоштовно надійшли за Державною програмою «Українська книга». Усі видання виключно українською мовою. Пропунуємо вашій увазі яскраві новинки, це видання для дітей і юнацтва, захоплюючі твори популярних сучасних і зарубіжних письменників. 
Ковтун А.
Вода й вогонь в українських легендах та віруваннях. – К. : Успіх і кар’єра, 2015 – 144 с.
Культ води і вогню існував у міфології всіх народів. Поклоніння воді і вогню було перенесене древніми народами на багато побутових речей, які їх оточували: піч, свічку, колодязь. Відгуки давніх легенд дійшли до нас у вигляді обрядів та звичаїв, ритуальних пісень, танців, колядок, приказок, прислів’їв, загадок, прикмет і ін. Книга стане у пригоді всім, хто захоче поринути у світ наших предків, ознайомитися з їх світобаченням.

                                                                                                                          Орлова, О.

.  Подорож до країни Мурвіль / О. Орлова ; худож. К. Сьомова ; дизайн обкл. Л. Коломієць.– К. : Гамазин, 2013.– 204 с.: іл.

Чарівна країна котячої втіхи, де течуть молочно – кисельні ріки, вулиці прикрашають карамельні будиночки, а на луках, поруч з дивовижними, ніким не баченими квітами кицьколілій і кошенятовими трояндами зеленіє котяча м’ята. Це все – Мурвіль! Саме туди і вирушить у далеку подорож лицар Котячої слави Кексик Сірий зі своїм провідником Зефіром Білосніжним. На шляху мандрівникам зустрінеться безліч цікавих місць, вони подружаться з різними мешканцями казкового світу, втраплять у цікаві пригоди, навчаться лазити по деревах, добувати вогонь, виживати в різних погодних умовах, літати, плавати. А головне – врятують увесь край котячої втіхи від занепаду та злих чарів. Приємного читання!


Воронина, Л.
Таємне Товариство Брехунів, або Пастка для синьоморда: Повість / Леся Воронина. – К. : Знання, 2015.– 135 с. : іл.

Що б ви зробили, якби довідались, що на Землю має прибути десант космічних піратів-синьомордів? Мабуть, знизали б плечима й вирішили, що це дурний жарт. Та, виявляється, загроза цілком серйозна, адже синьоморди мають на нашій планеті своїх агентів, котрі вже підготували вторгнення космічних завойовників. І лише Клим Джура та його вірні друзі можуть врятувати людство від страшної катастрофи. Але для цього треба проникнути у підземний саркофаг, розгадати таємницю давніх єгипетських богів і оживити Сонячного Сфінкса. Прочитавши фантастичну повість Лесі Ворониної “Таємне Товариство Брехунів”, ви дізнаєтесь, чи пощастить нашим героям знешкодити підступних прибульців, провівши небезпечну операцію


Воронина, Л. 
Таємне Товариство Боягузів, або Засіб від переляку № 9: Повість / Леся Воронина. – К. : Знання, 2015. – 126 с. : іл.

Чи доводилось вам потрапляти у дивні й загадкові обставини? Ось ви біжите знайомою вулицею і раптом, провалившись крізь люк, опиняєтесь у секретному штабі Таємного Товариства¬ Боягузів. Ваша рідна бабуся виявляється геніальною винахідницею, що створила часоліт, а Землю от-от мають захопити хижі космічні прибульці-синьоморди, які хочуть заразити людей вірусом страху. І порятунок людства залежить тільки від вас! Головне - зуміти здолати свій страх, і тоді най¬потужніша зброя перетвориться на порох, а підступні космічні завойовники стануть безпорадними. 


Йоанна Яґелло. 
Кава з кардамоном: Роман / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. - Львів : Урбіно, 2013. - 240 с.

Досі спокійне життя 15-річної гімназистки Лінки раптом змінюється, її мама дедалі більше втомлюється й дратується, вітчим чимраз довше затримується на роботі, Лінці доводиться займатися молодшим братиком, хоча не за горами випускні іспити, і треба більше приділяти уваги навчанню... Дівчина відчуває себе покинутою. До всього, її мама мусить поїхати на невизначений час, і на Лінку лягають усі хатні обов’язки. А ще зіпсувалися стосунки з найкращою подругою, і хлопець, якого вона вважає лише своїм другом, ставиться до неї якось дивно, у школі суцільні проблеми... Щоб відволіктися, Лінка вирішує відвідати свою бабусю, яку давно не бачила. У її домі дівчина випадково знаходить дивну фотографію. Прагнучи з’ясувати пов’язані з нею подробиці, Лінка несподівано розуміє: у неї є сестра, якої вона ніколи не бачила... За пригодами Лінки читачі стежать затамувавши подих. Та відірвавшись від чудової книжки, чому б не спробувати зварити й собі каву з кардамоном.


Йоанна Яґелло. 
Шоколад із чилі: Роман / Йоанна Ягелло; пер. з пол. Божени Антоняк. – Львів : Урбіно, 2014.- 288 с.

«Шоколад із чилі» продовжує історію Лінки Барської, тепер уже учениці омріяного нею мистецького ліцею. Проблеми підлітків: нагальна потреба в грошах, які треба сплатити за навчання, непрості стосунки з коханим Адріаном і зведеною сестрою Касею, спроби розібратися у своїх почуттях і можливостях – усе це авторка описує без загравань з молодим читачем, називаючи речі своїми іменами і присмачуючи свою розповідь тонким гумором і подекуди іронією. Героїня розуміє, що життя не завжди солодке, а кохання не мусить нагадувати молочний шоколад. Воно швидше схоже на шоколад із чилі…


Рутківський, В.
Ганнуся. У гості до лісовика / В.Рутківський; іл. Івети Ключковської. – Львів: Вид. Старого Лева, 2015. – 240 с.: іл.
Ця повість є продовженням повісті «Ганнуся». Третій «А» подорослішав на рік, про те від того життя його не стало нуднішим. Ще б пак – хіба можна всидіти в наметі посеред лісу, коли невідомі злочинці попереджають, щоб ви поводилися тихо і нікуди не висовували свого цікавого носа? Хіба можна відмовитися від знайомства з русалкою Ган чи отримати подарунок від зайця? А ще – відчути вірне плече друга, переконати у своїй правоті невіруючого Хому Назаровича і, звісно, закохатися по самісінькі вуха у прекрасну однокласницю?


Гутовська-Адамчик, М.
Дівчата з 13-ї вулиці: Роман / Малгожата Гутовська-Адамчик, пер.з пол. Божени Антоняк.- Львів: Урбіно, 2015.- 240 с.

Ви ще не читали такої відвертої, правдивої та проникливої книжки, де з надзвичайним розумінням описуються проблеми чотирнадцятирічних!
Вічно похмура Агата, легковажна Клаудія й старанна відмінниця Зося - однокласниці, але не подруги. Занадто вони різні! Та несподівано доля зводить дівчат разом. Вони отримують незвичайне завдання - читати вголос їхній однолітці Магді, яка лежить у комі після нещасного випадку. Вражена Агата розуміє, що ця дівчина і є таємничою незнайомкою, яка віднедавна постійно їй снилася! Своїми здогадами вона ділиться із Клаудією та Зосею. Тепер у них є спільна мрія: Магда мусить прокинутися...


Вігдіс, Йорт
Йорген+Анна=любов: Роман / Вігдіс Йорт; пер. з нор. Н.Іваничук.- Львів: Вид. Старого Лева, 2015.- 160 с.

Анна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?

Мензатюк, Зірка Захаріївна.
Катрусині скарби: оповід. для мол. шкіл. віку / З. З. Мензатюк; відп. ред. Д. Туз; худож. Н. Сиротюк. – Чернівці: Букрек, 2007. – 40 с.: іл.
Книжка відомої української письменниці ознайомить вас з традиційним народним мистецтвом України.

Дерманський, Сашко
ЧУДОВЕ ЧУДОВИСЬКО І ПОГАНЕ ПОГАНИСЬКО: Казкова повість / С.Дерманський.- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2014.- 288 с.
Пригоди Чудового Чудовиська і дівчинки Соні тривають! Нова порція смішних, моторошних і захопливих пригод чекає на тебе. Погане Поганисько готове звоювати усіх нас, але в сучасній Україні так багато відважних малих і великих героїв, що навіть абсолютне зло не завжди має шанс на перемогу..."

Рутківський, В. 
Джури і підводний човен: Роман.3-тя книга трилогії «Джури» / В.Рутківський.- К.: А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015.- 336 с.: іл.
«Джури і підводний човен» - заключна книга захоплюючої історичної трилогії «Джури». На тебе, любий читачу, чекають неймовірні пригоди, шалені звитяги і нові відкриття. Разом з героями роману ти оборонятимеш Київ, перепливеш неприступні дніпровські пороги, розвідаєш таємниці підземної Хортиці, штурмуватимеш Очаківську фортецю. Ти також дізнаєшся, як Санько допоміг Грицикові стати непереможним воїном-характерником, чому Демко Дурна Сила знову змінив своє прізвисько, і як Телесикові з Чорториєм вдалося винайти підводний човен і перепливти на ньому Чорне море. А небезпеки… На те вони й небезпеки, аби їх долати.


Лірник, С. 
Казки Лірника Сашка / Сашко Лірник.- К.: Гамазин, 2014.- 72с.

Олександр Власюк більше відомий як лірник Сашко – але знають його і як музиканта гурту "Вій". Лірник Сашко, власне, є сьогодні одним з самих відомих складачів та оповідачів казок на Україні. Але насамперед через те, що казкискладає – вправні, і розповідає їх – живо, цікаво. Небагато, щоправда, та все ж-таки приємно. Але все одно головне – розповідь, і саме за гарну розповідь люблять лірника Сашка і діти, і дорослі. Для дітей його казки – як яскраві картинки. А для дорослих – як скарбниці пізнавальні, з яких багато чого дізнатися та згадати можна.


Брати Капранови 
Мальована історія Незалежності України / Брати Капранови.- К.: Гамазин, 2013.- 80 с.: іл.

Короткий і зрозумілий виклад подій минулого разом із мальованими історіями дозволить читачам легко зорієнтуватися у такому складному питанні, як походження Української держави та боротьба за її встановлення, а пантеон героїв дасть приклад для наслідування.
Це – книжка для дорослих і дітей, для батьків, які хочуть, щоб їхні нащадки виросли українцями.Брати Капранови Веселих свят! / Брати Капранови.- К.: Гамазин, 2014.- 104 с.: іл. З чого починається кожне українське свято?  З того, що батько чи мати питають дітей: "Чи знаєте ви, який нині день?" І разом згадують-розповідають, що і як відзначають сьогодні.  Саме завдяки цьому невмирущому маленькому сімейному ритуалу українці від прадавніх часів аж дотепер зберегли традицію народних свят. І незгасимим вогником пронесли її крізь тисячі років випробувань та боротьби…

Немає коментарів:

Дописати коментар