Про нас

                                
Вітаємо тебе, друже,
на нашому веб-сайті!
                                  

Любиш, друже, ти читати,
Хочеш все на світі знати?
То поринь у книги світ,
Що залишить справжній слід.
Для знання, фантазій лету, 
Хочеш - книги з інтернету,
І дозвілля й спілкування,
Ігри, в мережі навчання.
Увесь бібліотечний світ
Шле тобі палкий привіт.
                     
 

         Горностаївська  районна дитяча бібліотека розташована в центрі мальовничого селища, що зручно для користувачів бібліотеки , через те , що поряд знаходяться такі заклади, як комунальна установа "Дитяча музична школа", комунальний заклад "Районний Будинок дитячої творчості" , комунальна установа "Районний будинок культури", Відділ освіти райдержадміністрації та загальноосвітня школа №1 І-ІІІ ступенів ім. Героя Радянського Союзу Цвіка С.С.
         Районна дитяча бібліотека почала своє існування в 1951 році. До 1996 року,  двічі міняла місце свого розташування. На сьогоднішній день бібліотека розміщується  в будівлі, яка раніше була дитячим садком. Площа  бібліотеки становить 140 кв. м.; площа приміщень для збереження фондів – 60 кв. м .Стан  будівлі задовільний.
         Бібліотека має два структурні відділи: відділ  обслуговування дошкільнят і учнів 1-4 класів та відділ обслуговування учнів 5-9 класів. Користуються її послугами – 950 читачів..
         Книжковий  фонд на початок 2011 року становив 11887 примірники. Нажаль за останні роки кількісний склад фонду  бібліотеки зменшився. І становить на кінець 2015  року – 10734 примірники. Питання комплектування фонду дитячої бібліотеки є дуже важливим для її ефективного функціонування та забезпечення інформаційних потреб користувачів-дітей.
         Книжковий фонд  бібліотеки розташований згідно таблиці ББК для дітей та розкрито за допомогою тематичних полиць і книжкових виставок. Фонд бібліотеки укомплектовано українською, зарубіжною , науково-популярною літературою. Досить якісно укомплектовано довідковий апарат бібліотеки не тільки старими, а й новими виданнями:
УРЕ, словники та довідники з української мови. Є серія книг «Я пізнаю світ».
        Бібліотека обладнана стелажами та шафами для книг .Уся література розташована в певній послідовності , за темами.
         Змістовному розкриттю книжкового фонду допомагають книжкові виставки та тематичні полиці: "Природа-наш дім", "У кожного є день народження", "Незвичайні пригоди чарівниці природи", "Дитяча книга-духовність кожної родини", "Мій рідний край Херсонщина моя" , "Веселковий прес-експрес", "Дівчаткам", "Вічний як народ", "Прочитай, це цікаво! Поміркуй, зверни увагу!", "Книжкова карусель", "Читаємо разом з дітьми", "Рідну землю де живемо, Україною зовемо". Усі книжкові стелажі та полиці прикрашені дитячими поробками і доповнені висловами відомих поетів.
         У бібліотеці завжди людно. Діти залюбки беруть участь у проведенні різноманітних заходів : брейн - ринг «Моя країна – Україна», літературна мандрівка «Мій край – моя земля», гра – вікторина «Свої права ти добре знай, їх шануй і захищай», посвячення в читачі «Подорож у Читай – місто», літературна ярмарка «Чарівний ланцюжок казок».Вся масова робота Горностаївської районної дитячої бібліотеки проводиться згідно річного плану роботи . Бібліотекарі впроваджують нові форми масової популяризації літератури, такі як прес-мандрівка, година –реквієм, інформаційний калейдоскоп, кураж-вечір, музично-поетична акварель, онлайн подорожі, гумористичний мікрофон, еко-квест та ін.. Всі заходи сприяють популяризації літератури та забезпеченню інформаційних потреб читачів.
         На базі районної дитячої бібліотеки організовано клуб за інтересами «Калинонька» для читачів 4-5 класів. Метою клубу є активізація читацької та творчої активності підростаючого покоління; популяризація читання серед дітей як засобу змістовного та цікавого проведення дозвілля; популяризація літературних творів для дітей і розвиток творчих здібностей. Члени клубу  дотримуються положень статуту клубу, який затверджений загальними зборами. В рамках клубу передбачена організація зустрічей з цікавими людьми, проведення колективних оглядів літератури, ігор, подорожей, диспутів, конкурсів, вікторин. Клуб має свій статут, положення, емблему. Активісти клубу брали активну участь у проведенні годин цікавих повідомлень «Скільки днів, стільки й свят», години-екскурсії «Спів пташиний дарує весна», грі-подорожі  по енциклопедіях «Від А до Я з усіма зупинками» та інші.
         Пріоритетними напрямками роботи бібліотеки є індивідуальна робота з читачами різних вікових категорій.
         В бібліотеці ведеться робота з керівниками дитячого читання, з учителями. Їм надається інформаційно-методична допомога. Організовуються консультації для батьків із питань керівництва читанням, бібліотекарі виступають на  батьківських зборах в школі по темах : «Спільними зусиллями виховуємо любов до читання», «Перетворіть читання дитини на захоплення» ; в дитячому садку – «Перший візит до бібліотеки».
          Вся ця робота ведеться для підтримки  розвитку сімейного читання та сприянню виникнення бажання у читачів-батьків допомогти своїй дитині залучитися до читання .В бібліотеці проводяться заходи в підтримку сімейного читання : «Свято матері», «Ми матір називаємо святою», 
«Свято читацької родини», «Тато, мама і я – читаюча сім`я» та інші.
          Горностаївська  районна дитяча бібліотека приймає активну участь в організаційно-методичному забезпеченні діяльності бібліотек Горностаївського району. Приймає участь у заходах ради при директорі, дає консультації по правовому вихованню користувачів-дітей, надає допомогу в реалізації обласної бібліотечної акції «5 сходинок до успіху: увімкни бібліотеку». В бібліотеці є в наявності план роботи засідання РМО  бібліотечних працівників, згідно якого методисти та працівники бібліотек надають майстер-класи з питань : «Книжкова виставка-одна із форм популяризації книги», «Фрагмент бібліотечного уроку», «Книга і комп`ютер», «Бібліографічний огляд професійної періодики».
           Районна дитяча бібліотека надає організаційно-методичну допомогу не тільки бібліотекарям сільських філій, а й шкільним бібліотекарям. Бібліотека разом  з методистом по фондам  райвно проводять спільні семінари, стажування. На них запрошуються, як бібліотекарі сільських бібліотек так і бібліотекарі шкіл району. На семінарах вони набувають певного досвіду і презентують інноваційні форми масової роботи.
            Пропагуючи літературу і періодичні видання наша книгозбірня  тісно співпрацює з комунальним закладом "Районний Будинок дитячої творчості", комунальною установою "Районний Будинок культури, дитячим садком «Квіточка», двома середніми школами.
            Партнерами бібліотеки є центр соціальних служб дітей, сім`ї  та  молоді,  служба у справах  неповнолітніх  при райдержадміністрації.
            Книжка повинна стати для кожної  дитини другом, наставником і мудрим учителем.  Цієї настанови, великого педагога і наставника юних  В. Сухомлинського  намагаємось дотримуватись ми, бібліотекарі  Горностаївської дитячої книгозбірні, шкільні бібліотекарі і учителі. 
            Отже спільна робота дитячої, шкільної бібліотек, учителів - предметників дозволяє користувачам-дітям задовольняти свої читацькі потреби, згідно шкільних програм, набувати додаткових знань, що дає змогу  отримувати  позитивні оцінки при тестуваннях, тематичних опитуваннях  та завойовувати призові місця на олімпіадах усіх рівнів.
           Немає коментарів:

Дописати коментар