Конкурси, акціїЛідер читання 2018 року               
Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і
зберігається духовність.     
Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали -
«дім життя», «притулок мудрості»,«аптека для душі»

           Василь Сухомлинський

21 серпня 2018 року в гостинній залі Горностаївської селищної центральної бібліотеки відбувся другий етап конкурсу «Лідер  читання - 2018», в рамках Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України».
У конкурсі змагалися  8 учасників – переможці попереднього туру, учні 6-7 класів, читачі бібліотек Горностаївської  громади.

Конкурс проводився з метою підвищення рівня особистого розвитку і культурної компетентності дітей через заохочення їх до систематичного читання. Завданням конкурсу є збільшення кількості читачів дитячих бібліотек та популяризація найкращих надбань української і світової класичної й сучасної літератури.
 Діти дуже добре підготувалися і з усією серйозністю поставилися до конкурсу. Кожен з  учасників, розповів про улюблену книгу, про автора цієї книги, про своє враження  від прочитаного твору Під час виступів діти проявили фантазію, креативність, свої захоплення та артистичні здібності. Як виявляється, юні читайлики – справжні гурмани, адже представили різножанрову літературу: класичні і сучасні твори української і світової літератури, пригоди і фантастику.Виступи були цікаві і змістовні. Учасники  довели всім, що їх улюблена книга, справді, найкраща в світі і заслуговує на те, щоб її читали.
Але за умовами конкурсу необхідно було визначити лише двох переможців. Учасники, які дійсно були найцікавішими, найбільш ерудованими, найяскравішими та найкраще підготовленими, зайняли призові місця,а саме  користувачі Червоноблагодатненської сільської філії – Бенедисюк Михайло (6кл.) та Ольгинської сільської філії – Панченко Максим (7 кл.)

Зі словами вітання до всіх учасників та їх наставників звернулася директор КУ ГСЦБ Л.В. Лонська-Галіцька. Вона щиро привітала та подякувала всім учасникам за участь у творчому змаганні, побажала і надалі долучатися до районних заходів, а переможцям успіхів у обласному етапі Конкурсу, гідно представити рідну Горностаївщину в м. Херсоні та отримати звання «Найкращий читач України-2018».
Всі діти отримали Грамоти та подяки,а також солодощі і на згадку сувеніри.
Вітаємо переможців і бажаємо їм завжди любити книги, які неодмінно допоможуть у подальшому житті.IV обласний Фестиваль виконавської майстерності " Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви"

Життя іде і все без коректур,
і як напишеш, так уже і буде
Л.В. Костенко

Українську літературну творчість  сьогодні важко уявити без Ліни Костенко. У її дивовижній за красою і силою поезії гармонійно поєдналися зворушлива ніжність жінки і твердість духу справжнього борця, філософська заглибленість у проблеми буття і пристрасна емоційність трибуна. Поетеса була і залишається совістю і голосом української нації, адже її творчість  є по-справжньому  об’єднуючим і надихаючим фактором у цей непростий для суспільства час.

20 березня в обласному Палаці молоді і студентів відбувся фінальний гала-концерт ІV-го обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». Головним  завданням цього унікального, єдиного в Україні заходу є популяризація та презентація творчості нашої сучасниці, поета світового масштабу.

Фінал фестивалю був по-справжньому хвилюючим та напруженим. Дипломантів визначали у 4 категоріях: «читці», «вокалісти», «автори власних віршів» та «художники».
Горностаївську об`єднану територіальну громаду представили :

- «Читці» - Буркот Таміла , учениця 9-а класу Горностаївського закладу повної загальної середньої освіти №1 імені Героя Радянського Союзу
Цвіка С.С.;
Петрова Дар`я,учениця 7класу Горностаївського закладу дошкільної,повної загальної освіти та Шульга Оксана,учениця 8класу Горностаївського закладу дошкільної,повної загальної освіти
- «Художники» - Шайко Ігор, учень 8класу Великоблаговіщенського закладу повної загальної середньої освіти ;
Зборовська Софія та Кравчук Катерина, учениці 7-а класу Горностаївського закладу повної загальної середньої освіти №1 імені Героя Радянського Союзу Цвіка С.С.
- «Автори власних віршів» - Навалова Тетяна, учениця 8 класу Козаче-Лагерського закладу початкової ,базової середньої освіти імені Героя Соціалістичної Праці Квакуші М.С.

У холі Палацу діяла виставка творчих робіт художників-конкурсантів та «вільний мікрофон» для бажаючих прочитати власні вірші або твори поетеси.

Наші учасники хоч і не вибороли призові місця,проте приїхали  з Херсону з масою чудових вражень від конкурсу, від побаченого та почутого.
Всі вони стали Дипломантами фестивалю .

ІV обласний фестиваль виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви» закінчився, залишивши по собі теплі спогади, нові знайомства і незабутні враження.
Відбірковий тур IVобласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко:патріотичні лейтмотиви»

Я вибрала Долю собі сама.                                
І що зі мною не станеться –
У мене жодних претензій нема
До Долі - моєї обраниці.
                             Ліна Костенко

Ліна Костенко – перлина сучасної української літератури. Її твори не лише цікаві та влучні, а й глибоко актуальні. Уже багато років вона залишається справжнім борцем з неправдою, показовістю, пристосуванством, а зброя її – твори. Вона вміє зачепити, змусити думати, мріяти та діяти.
Це ім’я не потребує ніяких рекомендацій, його знають навіть ті, хто ніколи не належав до числа шанувальників поезії. Адже ця жінка – не просто поетеса, книги віршів якої перекладені багатьма мовами, здобули визнання в усьому світі, вона – явище, творчість її варта цілої літератури. Це ім’я – Ліна Костенко.
15 березня в селищній дитячій бібліотеці відбувся відбірковий тур IV обласного фестивалю виконавської майстерності  «Поетичний камертон Ліни Костенко:патріотичні лейтмотиви».

Серед 28 учасників фестивалю демонстрували свою майстерність читці (декламування поезії Ліни Костенко), автори віршів (за мотивами творчості поетеси), художники (ілюстрації творів), вокалісти (виконання пісень на слова Ліни Костенко).
З уст учасників, неначе з уст самої поетеси звучали вірші, пісні на її слова, вражали малюнки до її творів.
Журі достойно оцінило виконавське вміння учасників фестивалю, які  перевтілювались в образи літературних героїв та відчували серцем силу і велич незрівняної Ліни Костенко. 

За результатами відбіркового туру визначено переможців:

- у категорії  «вокал»:
диплом I ступеня
– Гулай Дар`я (Горностаївський ЗО №1) ;
– у категорії «читці»:
диплом I  ступеня –Черняєва Вікторія (Горностаївський ЗО №2)

диплом II ступеня – Шульга Оксана та Петрова Дар`я (Горностаївський ЗО №2), Буркот Таміла (Горностаївський ЗО №1)

диплом III ступеня –Леонов Влад (Великоблаговіщенський ЗО);Херуненко Наталія та Воропай Анастасія (Заводовський ЗО);

– у категорії «художники»:
диплом I ступеня –
Шайко Ігор (Великоблаговіщенський ЗО)
диплом II ступеня –Зборовська Софія (Горностаївський ЗО №1)
диплом III ступеня – Кравчук Катерина (Горностаївський ЗО №1);

- у категорії «автори віршів»:
диплом I ступеня – Навалова Тетяна (Козачелагерський ЗО)
Конкурс пройшов дуже цікаво, захоплююче, адже взяти участь в ньому виявилось дуже багато дітей та підлітків.

Селищною дитячою бібліотекою до фестивалю оформлено перегляд поезій Ліни Костенко та творів про її життєвий та творчий шлях. По закінченні конкурсу оформлено виставку ілюстрацій творів Л.В.Костенко.
Ми вдячні долі за те, що являємося  сучасниками Ліни Василівни Костенко. Нехай світлий день її народження – 19 березня – стане святом істини, добра і краси, а рядки її поезії завжди промовлятимуть до нас і на їхній голос озветься наша душа.

                              Найкращий читач -2017 року


Урочисте відкриття Всеукраїнського тижня дитячого читання – 2017 відбулося на базі районної дитячої бібліотеки для дітей 28 березня.
Бібліотекарі та діти підготували для усіх присутніх чудове свято – II етап обласного конкурсу на звання найкращого читача 2017 року «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини».

Конкурс  проводився  з  метою  заохочення  дітей  до  читання, виявлення  читацьких  уподобань,  популяризації  найкращої української  та  світової  літератури.  Це  свято  книги, і  тих  хто любить  це  нетлінне  і  вічне  творіння  людства.

У районному етапі змагань взяли участь 10 учасників з усіх бібліотек району. Кожен учасник представляв свою улюблену книгу та намагався переконати ровесників і журі, що саме ця книга найцікавіша, і що її необхідно обов’язково прочитати. Приємно, що більшість читачів представляли книжки сучасних авторів української та зарубіжної літератури для дітей з позашкільної програми, адже це і було однією з головних умов участі в конкурсі.Діти приємно вразили присутніх своїми креативними розповідями -рекомендаціями. Вони представляли себе, своє дозвілля, улюблені заняття, з великою радістю розповідали про своє духовне збагачення  з книг ;підготували цікаві слайд-шоу за творами. Звичайно, головним захопленням всі визнали літературу .


Хочеться відмітити найяскравіших конкурсантів, які вразили  своїми відповідями та виступом: Гарафонова Марина (6 кл.- Горностаївська ЗО№1 I-IIIст. Імені Героя Радянського Союзу С.С.Цвіка); Кривенко Денис (7кл.-Ольгинська ЗОШ I-IIIст.);Стріла Каріна (6кл.-Червонополянська  ЗОШ I-IIIст.)

Обговоривши та проаналізувавши всі презентації, журі визнало найкращих. 
Ними стали: учениця 7-го класу
 Каїрської ЗОШ I-IIIст. Мужчініна Вероніка та учень 6-го класу Горностаївської ЗОШ №1 I-IIIст. Імені Героя Радянського Союзу С.С.Цвіка  Гнатюк Андрій.

Свято  пройшло  в  теплій  дружній  атмосфері,  де  крім  конкурсантів, в  залі  були  присутні  також  бібліотекарі сільських книгозбірень.
Переможці районного етапу будуть продовжувати змагатися за звання найкращого читача України 2017 року на третьому етапі конкурсу, який відбудеться 5 квітня в Херсонській обласній дитячій бібліотеці імені Дніпрової Чайки.12 травня об 11-00 у приміщенні Херсонського державного аграрного університету відбулося урочисте відкриття обласного інноваційного проекту для учнівської молоді «Обласний профіквест «В долонях степу і Дніпра».
Його ініціатори – Херсонський обласний центр зайнятості та Херсонська обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки.
На всіх етапах організації проекту (їх три – організаційний, навчально-дослідницький та підсумковий) учні-учасники будуть виконувати різноманітні завдання: визначатимуть туристично-привабливі об’єкти та складатимуть туристично-екскурсійні маршрути по районах/містах, організовуватимуть літні експедиції за прокладеним маршрутом з відвідуванням визначених об’єктів з метою їх фотографування та відеозйомки, укладатимуть «туристичний путівник» – у формі веб-сторінки у блозі проекту, розроблятимуть PR-кампанії власного екскурсійного маршруту та туристичних об’єктів тощо.
Завдання, які «профіквестівці» виконуватимуть у проекті, були представлені під час оригінального сценічного дійства, поставленого колективом бібліотеки ім. Дніпрової Чайки.22 березня, в обласному Палаці молоді і студентів відбувся фінальний гала-концерт ІІ-го обласного фестивалю виконавської майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко: патріотичні лейтмотиви». Цьогорічний Фестиваль зробив акцент на творах громадянської лірики, поезії патріотичного звучання.
Участь в ньому взяли і наші земляки,переможці районного етапу: Ковтонюк Дарина (учениця 8 класу Горностаївської ЗОШ №2), яка виступила у категорії «читці» та представила уривок з історичного роману у віршах «Маруся Чурай»; Волобуєв Юрій виступив у категорії «вокалісти» з піснею «Небачене побачено» і став лауреатом фестивалю II ступеню. Вітаємо Юрія зі здобутою перемогою!!!
В обласному етапі фестивалю взяли участь переважно діти і підлітки шкільного віку. Приємно відзначити,що їм не байдуже високе поетичне слово, пронизане любов`ю до України, тривогою за її сьогодення й майбуття, що вони читають і знають сучасну українську книгу. Тож символічно, що саме під час свята патріотичної поезії Ліни Костенко було урочисто оголошено про старт щорічного Всеукраїнського тижня дитячого читання.


В Горностаївській дитячій книгозбірні , 10 березня підведено підсумки районного етапу II обласного конкурсу виконавчої майстерності «Поетичний камертон Ліни Костенко». До участі у конкурсі були запрошені діти від 12 років, студентство і дорослі - без обмеження віку. 
В номінації «читці», учасники представили твори Ліни Костенко в яких оспівано вічні духовні цінності, красу життя і природи, перше і вічне кохання, роль митця в суспільстві, про долю України. Переможцями в цій номінації стали: Ковтонюк Дарина (учениця 8 класу Горностаївської ЗОШ №2 I-III ступенів) та Ташкінова О.М. (завідуюча районним краєзнавчим музеєм).
В номінації «вокалісти» перемогу одержав Волобуєв Юрій.
Всі переможці, районного етапу конкурсу, приймуть участь в обласному фестивалі,який відбудеться 22 березня в м.Херсон.

Завершення обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України 2016» 

21 квітня були вписані нові сторінки до книги читацьких рекордів Херсонщини. В приміщенні ХОДБ ім. Дніпрової Чайки зібралися найкращі читачі районних етапів конкурсу
Атмосфера була святковою та радісною, хоч і трішки напруженою від очікування результатів. 
Серйозність конкурсу було розбавлено цікавим інтелектуальним квестом «Таємниці генія з Бейкер-стріт».
Хлопці та дівчата не лише відгадували загадки, а й дізнавались багато нового та цікавого про звичні речі, що нас оточують. Під час квесту, маленькі конкуренти за конкурсом не лише познайомились, а й стали гарними друзями. 
По завершенні свята бібліотека ім. Дніпрової Чайки організувала для дітей флеш-моб «Читай українське!» , а також літературно-історичний екскурс Херсоном.
Горностаївщину представили найкращі читачі району, переможці ІІ етапу конкурсу «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини» - Мужчініна Вероніка – учениця 6 класу Каїрської ЗОШ I – III ст. та Ліштван Ольга – учениця 7 класу Червонополянської ЗОШ I – III ст. 
Хоча, дівчатка і не виграли у фіналі, вони є переможцями серед своїх однокласників. Бажаємо їм успіхів у читанні.

          


Презентація 
                                        
         ІІ етап конкурсу "Кращий читач року - 2016"

21 березня у Горностаївській дитячій бібліотеці відбувся районний конкурс "Найкращий читач - 2016" у форматі "Велика книга читацьких рекордів Херсонщини».
Переможці першого етапу зібралися у бібліотеці для дітей, а це 10 учнів 6-7 класів району. 
Після привітання завідуючої дитячою бібліотекою Кравченко Н.В. , свято розпочали ведучі Сеніна Ксенія – бібліотекар РДБ та волонтер Чеусова Ксенія, які запросили конкурсантів до виступів. Кожен учасник представив себе, розказавши про свої захоплення. Звичайно, головним захопленням всі визнали літературу і розказали про свої улюблені літературні жанри. Далі книгомани проявили свою креативність і творчий підхід, прорекламувавши улюблену книгу, показавши слайдові презентації, малюнки до улюблених книг і навіть були міні-вистави з костюмованими героями. 
Діти представили свої найулюбленіші книги, які навчають, спонукають думати, шукати, творити, засівають зерна доброго, світлого, мудрого, плекають національний дух. Конкурс виявив , що діти читають різне, у них різні книжкові смаки, уподобання. Такий конкурс потрібен, бо вчить дітей мислити, розвиває кругозір, ерудицію. Діти обмінювалися своїми думками про прочитане, висловлювали свої почуття, враження. 
Всі учасники продемонстрували високий рівень підготовки і ґрунтовні літературні знання. Вони вкотре довели, що книга – це найкращий спосіб розвитку особистості, вона – найкоротший шлях до істини.
Хочеться відмітити найяскравіших конкурсантів, які вразили своїми відповідями та виступом: Жупина Марія (учениця 7-б класу Горностаївської ЗОШ №1), Горо Єлизавета (учениця 7 класу Ольгинської ЗОШ),Скакун Олена (учениця 6 класу Костянтинівської ЗОШ), Шура Анна (учениця 7 класу Червоноблагодатненського НВК).
Безперечними переможцями конкурсу стали: Ліштван Ольга (учениця 7класу Червонополянської ЗОШ) та Мужчініна Вероніка (учениця 6 класу Каїрської ЗОШ), як і захищатимуть звання кращого читача у м.Херсоні .
Всі учасники були нагородженні дипломами ,а переможці грамотами та подарунками.
Свято пройшло в теплій, дружній атмосфері, де крім конкурсантів, в залі були присутні бібліотекарі сільських бібліотек – філій району
Немає коментарів:

Дописати коментар